Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat

Nowości

Król bez korony, Krawiec Adam

Król bez korony

Krawiec Adam

39.90 zł 36.31 złBohater książki, Władysław I Herman – władca ziem polskich w 2. poł. XI wieku, ukazany został w sposób daleki od utartych w dotychczasowej historiografii stereotypów. Okazuje się bowiem, że nie był wcale księciem słabym, ubezwłasnowolnionym przez palatyna Sieciecha, a w zastanej ... więcej »

W kręgu Wazów, Fabiani Bożena

W kręgu Wazów

Fabiani Bożena

39.90 zł 36.31 złSwoim pasjonującym i przystępnym stylem Bożena Fabiani opisuje dwór Wazów w Warszawie, na pierwszym planie przedstawiając kolejnych królów z polskiej odnogi tej dynastii (Zygmunta III, Władysława IV i Jana Kazimierza), królowe, dzieci królewskie i innych członków rodziny panującego. ... więcej »

Straceni Oficerowie Wojska Polskiego w obozie jenieckim NKWD w Starobielsku, Gałka Beata

Straceni Oficerowie Wojska Polskiego w obozie jenieckim NKWD w Starobielsku

Gałka Beata

59.85 zł 54.46 złAutorka książki podjęła próbę odtworzenia losów polskich oficerów, którzy znaleźli się w obozie jenieckim NKWD w Starobielsku. Jej priorytetami stały się prześledzenie drogi jaką polscy oficerowie przebyli zanim dotarli do obozu, rekonstrukcja całokształtu warunków, w jakich ich ... więcej »

Bitwa Wołyńsko-Podolska 5 IX - 21 X 1920,

Bitwa Wołyńsko-Podolska 5 IX - 21 X 1920

134.40 zł 122.30 złÓsmy tom, poświęcony Bitwie Wołyńsko-Podolskiej jest niezwykle istotny, gdyż podsumowuje dotychczasowe działania, dokonuje również rozważań politycznych, militarnych i gospodarczych, perspektyw dalszego prowadzenia działań wojennych związanych z rozejmem i podpisaniem preliminariów ... więcej »

Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem, Kopaliński Władysław

Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem

Kopaliński Władysław

63.00 zł 57.33 zł"Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem" w ciągu wielu lat swego istnienia ulegał dość znacznym przemianom i pokaźnej rozbudowie, włączając coraz to nowe wyrazy ilustrujące najważniejsze zjawiska w kulturze, cywilizacji, nauce, technice, polityce, obyczaju i ... więcej »

Powstanie kościuszkowskie, Śliwiński Artur

Powstanie kościuszkowskie

Śliwiński Artur

35.70 zł 32.49 zł"Powstanie kościuszkowskie", próbuje dać odpowiedź, dlaczego potężna niegdyś Rzeczpospolita Obojga Narodów straciła nie tylko swoją moc, terytoria, ale i swoją tożsamość narodową. Nie pomogła charyzma i determinacja wielkiego Naczelnika powstania, bowiem nie umiano "cnoty i woli ... więcej »

Brydż dla żółtodziobów, Medley H Anthony, Shaw Thomas C

Brydż dla żółtodziobów

Medley H Anthony, Shaw Thomas C

49.90 zł 45.41 złNa pewno nieraz przyglądałeś się z zazdrością, jak inni grają w brydża, ale uznałeś, że ta gra jest dla ciebie za trudna i w życiu się jej nie nauczysz. Otóż wcale nie musisz być wiecznym kibicem! Z tą książką w ręku, krok po kroku, opanujesz zasady brydża. Dowiesz się, na ... więcej »

Kościoły romańskie w Polsce, Jarzewicz Jarosław

Kościoły romańskie w Polsce

Jarzewicz Jarosław

149.00 zł 135.59 złAlbum Kościoły romańskie w Polsce to obszerny materiał ilustracyjny, ukazujący bogactwo architektoniczne wybranych zabytków Wielkopolski, Małopolski, Śląska, Mazowsza oraz Pomorza. Stanowi wybór obiektów sakralnych, powstałych w okresie od X do XIII w., wzniesionych w technice ... więcej »

Modlitewnik Matka Boża Licheńska,

Modlitewnik Matka Boża Licheńska

2.95 zł 2.68 złModlitewnik poświęcony jest Matce Bożej Licheńskiej. Za wstawiennictwem Maryi możemy upraszać wszelkich łask, potrzebnych każdej rodzinie. Oprócz modlitw, nowenny do Matki Bożej Licheńskiej znajdziemy tu także Modlitwę Jana Pawła II w intencji rodzin, a także Modlitwę Ufności ... więcej »

Modlitewnik Matka Boża Kalwaryjska,

Modlitewnik Matka Boża Kalwaryjska

2.95 zł 2.68 złKalwaria Zebrzydowska – ukochane Sanktuarium Papieża Polaka. Niezwykle ważne miejsce na mapie kultu Maryjnego w Polsce zajmuje Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, nazywane także „polską Jerozolimą” . Sanktuarium pasyjno-maryjne ojców bernardynów składa się z bazyliki, ... więcej »

Dom nad jeziorem smutku, Robinson Marilynne

Dom nad jeziorem smutku

Robinson Marilynne

29.90 zł 27.21 złPrzejmująca, magiczna i niezwykle poruszająca historia pewnej rodziny Marilynne Robinson jest laureatką nagrody Fundacji Hemingwaya za książkę Dom nad jeziorem smutku. Teraz ta budząca emocje książka trafia do rąk Czytelników. Historia Ruth i jej młodszej siostry Lucille stanowi ... więcej »

Mariska z węgierskiej puszty, Lakotta Consilia Maria

Mariska z węgierskiej puszty

Lakotta Consilia Maria

34.90 zł 31.76 złWęgry… Wystarczy tylko przymknąć oczy, a z łatwością przywołamy obraz puszty i nawet poczujemy jej zapach. Oczami wyobraźni pod rozgwieżdżonym niebem dojrzymy Cyganów i usłyszymy żałosne łkania ich skrzypiec, ponieważ od wieków ,,za parę groszy szlochają oni z biedakami i ... więcej »