Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat

Nowości

Młodsza epoka brązu na ziemiach polskich w świetle badań nad skarbami, Blajer Wojciech

Młodsza epoka brązu na ziemiach polskich w świetle badań nad skarbami

Blajer Wojciech

50.00 zł 45.50 zł"Książkę należy ocenić jako bardzo potrzebną i oczekiwaną w polskim piśmiennictwie archeologicznym. Zyskujemy więc kompetentne dzieło dotyczące ważnego okresu (HaB1 = przełom II i I tys. BC), który w dotychczasowej literaturze był nieco pomijany (a ściślej: marginalizowano jego ... więcej »

Diariusz Sejmu Elekcyjnego 1648 roku,

Diariusz Sejmu Elekcyjnego 1648 roku

30.00 zł 27.30 złOpracowanie i wstęp Janusz S. Dąbrowski. więcej »

Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana, Kapłoniak Katarzyna

Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana

Kapłoniak Katarzyna

34.00 zł 30.94 złAdministracja stolicy wielkiego imperium wymagała odpowiedniego doboru kadr rządzących. Wśród głównych urzędów administracyjnych należy wymienić trzy kuratele, które obok prefektury miasta, obejmowały kluczowe dla życia stolicy sprawy, a od ich funkcjonowania zależał spokój w ... więcej »

Front wschodni I wojny światowej,

Front wschodni I wojny światowej

50.00 zł 45.50 złStudia z dziejów militarnych i polityczno-społecznych. więcej »

Inne miasto / Other city,

Inne miasto / Other city

66.00 zł 60.06 złPublikacja towarzysząca wystawie mającej obecnie miejsce w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki nie jest tradycyjnym katalogiem. Książkę otwiera tekst Gabrieli Świtek stanowiący nie tylko opis samego projektu i tłumaczący jego założenia, ale będący rozważaniem o kształtowaniu się ... więcej »

Sztuka współczesna dla wszystkich dzieci,

Sztuka współczesna dla wszystkich dzieci

30.00 zł 27.30 złSztuka współczesna dla wszystkich dzieci, pod redakcją Zofii Dubowskiej-Grynberg, projekt graficzny Klaudia Polak-Szewczyk, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2005. Książka towarzysząca wystawie „Sztuka współczesna dla wszystkich dzieci”, która miała miejsce w Zachęcie w ... więcej »

Wyścig kłamstw, Macur Juliet

Wyścig kłamstw

Macur Juliet

38.00 zł 34.58 złDługo wyczekiwana relacja z upadku najbardziej utytułowanego kolarza w historii, siedmiokrotnego zwycięzcy Tour De France, zdyskwalifikowanego i skreślonego z listy zwycięzców w październiku 2012 roku na podstawie raportu Amerykańskiej Agencji Antydopingowej. Latami uparcie zaprzeczał, ... więcej »

Inferno, Brown Dan

Inferno

Brown Dan

37.00 zł 33.67 złFenomenalny apokaliptyczny thriller najpopularniejszego pisarza na świecie! Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób ... więcej »

Konformizm bunt nostalgia, Horolets Anna

Konformizm bunt nostalgia

Horolets Anna

39.00 zł 35.49 zł„…[Jest to] opowieść o krystalizowaniu się praktyk podróżniczych i powstawaniu znaczeń z tym związanych. Autorka powiązała te kwestie z aktualnymi pytaniami o specyfikę Polski potransformacyjnej - o to, w jaki sposób napięcie pomiędzy impulsami płynącymi ze strony kultury ... więcej »

Na rozdrożu, Pęziński Piotr

Na rozdrożu

Pęziński Piotr

35.00 zł 31.85 złOtrzymaliśmy pierwszą pracę, w której dokonano na tak szeroką skalę analizy fascynującego socjologicznie zjawiska, jakim był żydowski ruch młodzieżowy w PRL, i to w oparciu o inne źródła niż tylko przefiltrowane przez upływ czasu wspomnienia emigrantów marcowych. Na podkreślenie ... więcej »

Kosmos Warszawa,

Kosmos Warszawa

150.00 zł 136.50 złSwobodnie zakomponowana książka artystyczna zawiera rysunki, szkice, odpadki i tytułowe „okolice” twórczości Maciejuka i Zamojskiego, ale także ich interwencje i zawłaszczenia dokonane na bogatym i bardzo niejednorodnym materiale ikonograficznym, gdzie kwestia autorstwa schodzi na drugi ... więcej »

Encyklopedia gotowania Najlepsze przepisy na dania ze schabu i golonki,

Encyklopedia gotowania Najlepsze przepisy na dania ze schabu i golonki

12.00 zł 10.92 złSchab to nie tylko pieczeń czy kotlet schabowy. Z dobrze przyrządzonego schabu przygotujemy pyszny codzienny obiad lub wykwintne potrawy na wyjątkowe okazje. W książce proponujemy zarówno tradycyjne przepisy, jak i nowe, ale wypróbowane pomysły na dania ze schabu środkowego, karkowego z ... więcej »