Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Ewangelia według Judasza - Jeffrey Archer, Francis J. Moloney
Ewangelia według Judasza Ewangelia według Judasza

Ewangelia według Judasza

18.90 zł

35.00 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Bezprecedensowa premiera - 20 marca w 9 krajach jednocześnie pojawi się Ewangelia według Judasza, najnowsza książka J . Archera. napisana wspólnie z wybitnym salezjaninem profesorem Francisem Moloney'em.

Dźwięk tego imienia wzbudza wśród chrześcijan instynktowną krytykę i potępienie. Tymczasem J. Archer rzuca nowe światło na jego postać i zdecydowanie zmienia utrwalony w masowej wyobraźni wizerunek Judasza. W książce, naśladującej stylem ewangelie kanoniczne, autorzy przekonują nas, że Judasz nie wydał Jezusa Rzymianom dla pieniędzy. Judasz bez wątpienia chciał, żeby Mesjasz wjechał do Jerozolimy na czele triumfującej armii a tymczasem zwycięstwo nad Rzymianami wcale nie było celem Chrystusa, co przecież często powtarzał swoim uczniom. Kiedy Jezus wjechał do miasta na ośle, dla Judasza stało się to ostatecznym dowodem, że nie jest Mesjaszem - mówi w wywiadach J. Archer. Pytania o motywy postępowania Judasza wciąż się powtarzają i pozostają bez odpowiedzi. Papież Benedykt XVI powiedział 18 października 2006 roku w Watykanie, podczas Audiencji Generalnej, że "Zdrada Judasza pozostaje... tajemnicą" Jeffrey Archer jest pisarzem o międzynarodowej sławie. Jego powieści, przetłumaczone na wiele języków, sprzedano dotychczas w nakładzie ponad 125 milionów egzemplarzy. Do najsłynniejszych jego dzieł należą powieści: Kane i Abel, Co do grosza, Córka marnotrawna, Jedenaste przykazanie, Sprawa honoru, oraz zbiór opowiadań Pierwszy cud.
Ks. prof. Francis J. Moloney SDB jest od trzydziestu lat jednym z czołowych badaczy katolickiej spuścizny teologicznej. Przez osiemnaście lat jako członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Stolicy Apostolskiej ściśle współpracował z jej przewodniczącym, kardynałem Józefem Ratzingerem, obecnie papieżem Benedyktem XVI. Jest autorem licznych prac dotyczących Nowego Testamentu i jego środowiska.

----------------------------

Klienci którzy kupili "Ewangelia według Judasza" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Jeffrey Archer, Francis J. Moloney

----------------------------

Polecamy