Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy - Benita Cantieni
20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy

20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy

16.02 zł

16.90 zł


Autorka, Benita Cantieni, jest twórczynią nowatorskich, bezbolesnych, nie pociągających za sobą żadnego ryzyka i nie mających skutków ubocznych ćwiczeń przeciwzmarszczkowych. Dzięki nim nie musicie się już pokornie godzić na zmiany, którymi upływający czas znaczy bezlitośnie Wasze twarze.
Dwadzieścia łatwych do powtórzenia ćwiczeń stymuluje i uaktywnia mięśnie głowy, twarzy, szyi, skutkiem czego Wasza twarz stanie się młodsza, pogodniejsza i gładsza. Uzupełnieniem opisów są rysunki ilustrujące poszczególne etapy ćwiczeń. Po trzech tygodniach intensywnego treningu efekt staje się widoczny. Śpiące mięśnie budzą się do życia – twarz staje się świeża i zdrowa. Teraz wystarczy już ćwiczyć tylko kilka minut dziennie.
Niniejszy poradnik przeznaczony jest zarówno dla kobiet dojrzałych, jak i osób młodych, chcących zapobiec widocznemu starzeniu się twarzy.

 

Fragment książki


       Modelujcie swoją twarz
      O niepowtarzalnym wyglądzie Waszej twarzy decyduje około 70 mięśni. Poprzeplatane i poprzekładane w niezwykle skomplikowany sposób tworzą gęstą sieć, wzmocnioną dodatkowo podłużnymi i poprzecznymi włóknami. U dzieci mięśnie głowy są napięte, elastyczne, tkanka łączna i skóra są jędrne. Z biegiem lat komórki tracą zdolność do regeneracji, warstwa kolagenowa staje się cieńsza, a skóra i inne tkanki starzeją się. Niestety, nie można temu zapobiec. Możliwe, że w przyszłości naukowcy spełnią nasze życzenia i podarują nam środek na zachowanie wiecznej młodości. Na razie jednak musimy liczyć wyłącznie na siebie.
      Na początek proponuję zerwać z dosyć mocno zakorzenionym w nas przekonaniem, że tworzenie się na twarzy zmarszczek jest nieuniknione. Pogląd taki możemy znaleźć również w podręcznikach anatomii. W Kieszonkowym atlasie anatomii teoretycznej i praktycznej* czytamy: „Mięśnie wyrazowe wnikają w skórę twarzy, ewentualnie głowy. Każdy ich skurcz powoduje w związku z tym przesuwanie się skóry, co w formie fałd i bruzd kształtuje mimikę, czyli mówiący wyraz twarzy". Mimika zależy od cech rasy każdego człowieka, od stopnia jego duchowego rozwoju oraz wieku. „W przypadku młodej, elastycznej skóry zmiany powodowane pracą mięśni są odwracalne. U ludzi starszych, u których skóra jest sucha i mniej rozciągliwa, fałdki zaznaczają się na twarzach na stałe". Tyle atlas.
      Z naszymi mięśniami obchodzimy się przeważnie niedbale i nieuważnie, a przez to wykorzystujemy nie tylko część z nich, ale również połowę zmagazynowanej w nich siły. Pobudzając mięśnie do pracy, zawsze kierujemy się przyzwyczajeniem, w związku z czym bardzo zawężamy zakres ich możliwości. To nas postarza, przysparza nam zmarszczek i bruzd. Zapoznajcie się z mapą mięśni głowy i szyi nie tylko teoretycznie na podstawie atlasu, ale również praktycznie — swoimi dłońmi. Dzięki temu będziecie potrafiły spowolnić nieubłagany upływ czasu.
      Główną rolę w przedstawieniu, którym jest mimika twarzy, grają usta, zbudowane z mięśni ułożonych w kształcie pierścienia. Dzięki takiej budowie usta można wydąć i wykrzywić, unieść i opuścić, rozciągnąć na boki w uśmiechu. Te mimiczne zachowania mają w sobie coś szczególnego: kiedy kąciki ust wędrują ku górze, natychmiast robi się pogodniej, bo otoczenie dowiaduje się o naszych przyjaznych uczuciach. Kiedy odchylają się do dołu, ci, którzy są obok nas, odbierają to jako wyraz naszej niechęci, powątpiewania, rozczarowania. A jeśli chodzi o śmiech, to naprawdę szczery jest tylko taki, któremu towarzyszą delikatne zmarszczki wokół oczu.
      Wasze usta mogą otworzyć się ze zdziwienia lub ze strachu. Wciągnięte do środka buzi kąciki mogą wyrażać niesmak lub arogancję. Uśmieszek, śmiech szyderczy, śmiech serdeczny, pocałunek, ściągnięte wargi — to kilka elementów bogatego języka ust. Również ból, smutek, rozpacz rysują się na naszych twarzach. Jednak aby odzwierciedlić całą głębię uczuć wypełniających duszę człowieka, mięśnie ust potrzebują asystentów, przede wszystkim w okolicy brody i policzków. Są to niezwykle precyzyjne włókna mięśniowe, które łączą je ze szczęką, kością jarzmową, nosem i czołem. Jeżeli przez policzki, od skrzydełek nosa do brody, biegną tzw. zmarszczki nosowo-wargowe i są one wyraźnie widoczne nawet przy zamkniętych ustach, oznacza to, że Wasze mięśnie głowy utraciły naturalne napięcie.
      Skoro tylko nauczycie się, jak świadomie używać mięśni twarzy i wykorzystywać ich naturalne naprężenie, na Waszej twarzy nigdy więcej nie pojawi się żaden niepożądany grymas. Pamiętajcie, że to Wy kształtujecie swoje oblicze.
      Na drugim miejscu, jeśli chodzi o wpływ na mimikę twarzy, plasuje się czoło. Ilekroć podnosicie brwi, pokazują się na nim poziome zmarszczki. Sygnalizuje to zdziwienie, zaskoczenie, niedowierzanie, niepewność. Istnieje nawet powiedzenie, wedle którego można „mieć coś wypisane na czole".
      Ściąganie czoła ku dołowi powoduje powstanie pionowych zmarszczek u nasady nosa, zwężenie i zmniejszenie oczu. Niemal automatycznie ściągane są również brwi. Wyraz twarzy waha się wówczas od bardzo skoncentrowanego, przez ponury, do naburmuszonego. Mina ta jest pełna napięcia zarówno ze względu na emocje, jak i na stan mięśni. Zmarszczki na czole i między brwiami u nasady nosa często jako pierwsze zaznaczają wiek na twarzy kobiety.
      Mięśnie nosa mogą ten proces nieco przyspieszyć. Kto ściąga czoło ku dołowi i dodatkowo jeszcze marszczy nos, dobrowolnie układa na swojej twarzy wzór ze zmarszczek. W zależności od typu urody może to wyglądać albo uroczo, albo niezwykle markotnie.
      A propos nosa: w swoim repertuarze ma on kilka wielce wymownych wzorów. Kto mając z natury opadające kąciki ust, dodatkowo naciąga nos, może wyglądać na człowieka niezwykle wyniosłego. W kimś, kto marszczy nos, uśmiechając się przy tym filuternie, można się tylko zakochać. Z kolei rozciąganie ust na boki i marszczenie nosa może wyrażać obrzydzenie.
      Oczy uchodzą za zwierciadło duszy. Są najszczerszym wyrazicielem naszych uczuć. Ma to jednak niewiele wspólnego z pracą mięśni. U niektórych ludzi wraz ze zmianą nastroju zmienia się nawet kolor tęczówki. Jej odcień, wilgotność i blask oczu są efektem pełnej tajemnic chemii, która natychmiast uwidacznia nasze uczucia, począwszy od miłości, a skończywszy na najgłębszej depresji.
      Dopiero w przypadku wielkości i kształtu oczu mięśnie zaczynają odgrywać swoją rolę. Kiedy mrużycie je w gniewie i stają się wąziutkimi szparkami lub otwieracie szeroko ze zdziwienia i stają się okrągłe, dzieje się to za sprawą mięśni. Odgrywają one dużą rolę również wtedy, gdy pomimo wady wzroku powodowane próżnością rezygnujecie z noszenia okularów i za ich pomocą próbujecie niwelować wady naturalnej soczewki. Skutkiem są zmarszczki na górnej i dolnej powiece oraz tzw. kurze łapki.
      Predyspozycje do obwisłych powiek i tworzenia się worków łzowych warunkowane są skłonnościami dziedzicznymi, sposobem odżywiania oraz trybem życia. Ogromny wpływ na elastyczność delikatnych mięśni tej partii twarzy wywiera również sposób i częstość ich używania. Ćwicząc mięśnie skroni i policzków, przekonacie się bardzo szybko, że mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie tych „okienek", pozwalających wejrzeć do Waszego wnętrza.
      Zanim jednak pokażę, jak powinnyście ćwiczyć wrażliwe mięśnie twarzy, zdradzę tajemnicę prawidłowej postawy.

 

 

Najczęściej kupowane razem

Klienci którzy kupili "20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Benita Cantiemi

----------------------------

Polecamy