Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Droga do zdrowia - Michał Tombak
Droga do zdrowia Droga do zdrowia Droga do zdrowia

Droga do zdrowia

34.15 zł

37.94 zł


 

O sposobach na długie i zdrowe życie napisano ostatnio bardzo wiele. Mnożone są diety cud, zachwalane niezwykłe preparaty uzdrawiające i odmładzające. Wszystkich łudzi się w ten sposób, że zdrowie może być efektem zadziałania jakiegoś cudownego środka.
Tymczasem na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby pracujemy latami.
Ta właśnie filozofia jest motywem przewodnim książki Droga do zdrowia.
Michał Tombak wyraźnie zaznacza, że zdrowie to ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę.
Najciekawszy wniosek z tych książek zawiera się w znanej myśli:
nasze zdrowie jest w naszych rękach.

Co więcej przepisy autora umożliwiają poprawę zdrowia przez wykorzystanie naturalnych, łatwo dostępnych składnika bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.

Do Czytelników z książki Droga do zdrowia
Wszystkich ludzi można, według mnie, podzielić umownie na (bez urazy) "leniwych" i "pracowitych". "Leniwi" czekają na pomoc innych, troskę o swoje zdrowie składają na barki lekarzy, bioterapeutów itp. "Pracowici" chcą pomóc sobie sami, chcą poznać prawdziwe przyczyny swoich chorób, tylko nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. Przeważnie dla nich - "pracowitych" - piszę swoje książki. Jeśli chodzi o leniwych, to radzę im zastanowić się nad starą wschodnią mądrością, która mówi: "Nikt nigdy nic nie robi, nie zaspo- kajając przy tym przede wszystkim swoich, a nie waszych potrzeb". I dlatego nigdy nie należy oddawać bezmyślnie w ręce innego człowieka najcenniejszego co macie - życia 1 zdrowia. Nie traćcie Państwo czasu w bezowocnym oczekiwaniu na "cudowne uzdrowienie", nikt nie zatroszczy się o was lepiej niż wy sami. Tylko sami możecie uczynić się zdrowszymi. I dlatego trzeba wykazać wolę i upór, być bez- litosnym wobec własnego lenistwa, uzbroić się w wiedzę, doświadczenie, szukać swojej drogi do zdrowia, a jak wiadomo - kto szuka, ten zawsze znajdzie.
Drodzy czytelnicy, zaoferowana wam książka Droga do zdrowia jest krótkim konspektem moich poprzednich książek: "Jak żyć długo i zdrowo", "Uleczyć nieuleczalne" część 1 oraz "Uleczyć nieuleczalne" część 2, która lada moment będzie udostępniona waszej uwadze.
Książka Droga do zdrowia którą trzymacie w rękach wyjaśnia, systematyzuje i uzupełnia informacje, zawarte w poprzednich pracach.
Na podstawie licznych listów i telefonów dochodzę do wniosku, że wiele osób popełnia duży błąd, starając się znaleźć w treści książek konkretny schemat leczenia swoich dolegliwości. Nie chciałbym się powtarzać, ale jeszcze raz pragnę podkreślić: nie ma uniwersalnej recepty na zdrowie. Wszystkie rady i polecenia należy rozpatrywać kompleksowo pod katem indywidualnych dolegliwości swojego organizmu.
Czytając Droga do zdrowia, przy każdej "cegiełce", która zawiera poradę, ćwiczenia lub przepisy, postawcie krzyżyk. Po przeczytaniu książki przekartkujcie ją i z zaznaczonych przez was "cegiełek" zacznijcie "budować" swoją drogę do zdrowia.

Życzę powodzenia
Michał Tombak

FRAGMENT KSIĄŻKI:

  Zupełnie nie ma znaczenia ile mamy lat, zawsze możemy przesunąć wskazówki naszego „zegara biologicznego" ze starości na młodość. W tym celu należy nauczać się „wybierać" z pokładów pamięci wspomnienia o młodości, o pierwszej sympatii, o .wszystkich miłych chwilach, które przeżyliśmy. Przecież dla człowieka (szczególnie dla kobiet) nie ma lepszego lekarstwa na choroby jak miłość! Nieprzypadkowo dawniej kobiety przechowywały swoją suknię ślubną i od czasu do czasu wyjmowały, żeby się nią pozachwycać, a czasami nawet ubierały się w nią. Regularnie należy przeglądać zdjęcia, na których zostaliśmy utrwaleni w młodym wieku, częściej spotykać się z przyjaciółmi z młodości, ze szkoły. Takie spotkania dla naszego organizmu, naszej psychiki są swoistym eliksirem młodości. Stałe nastawienie psychiczne na młodość i zdrowie nie tylko hamuje nadejście starości, ale może przywrócić nam młodość. • Korzystając z podanych niżej rad możemy, zdobyć zdrowie, zatrzymać nadejście starości. 1. Kochaj siebie takim jakim jesteś. 2. Nigdy nikomu nie zazdrość. 3. Jeśli się sobie nie podobasz - zmień się. 4. Złość, obraza, krytyka siebie i innych, to najbardziej szkodliwe emocje dla zdrowia. 5. Jeśli coś postanowiłeś - działaj. 6. Pomagaj biednym, chorym, starym i czyń to z radością. 7. Nigdy nie myśl o chorobach, starości, śmierci. 8. Najlepszym lekarstwem na choroby i starość jest miłość. 9. Twoimi wrogami są: obżarstwo, chciwość, uleganie własnym słabościom. 10. Troski prowadzą do zejścia z tego świata. Westchnienia niszczą ciało człowieka. 11. Największym grzechem jest strach i podłość. 12. Najlepszym dniem - dzień dzisiejszy. 13. Najlepsze miasto to to, w którym ci się najlepiej powodzi.

Najczęściej kupowane razem

Droga do zdrowia + Jak żyć długo i zdrowo + Czy można żyć 150 lat?

Cena za zestaw

96.82

Pozostałe książki autora: Michał Tombak

----------------------------

Polecamy