Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Rusz głową - Tony Buzan
Rusz głową Rusz głową

Rusz głową

21.69 zł

22.90 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Rewolucyjne techniki podnoszące efektywność pracy umysłowej. Streszczenie metod Tony Buzana. Mity i fakty o funkcjonowaniu mózgu. Mapy myśli - metoda błyskawicznego notowania. Skuteczne czytanie. Bezbłędne zapamiętywanie.

Wprowadzenie

Książkę tę napisano właśnie po to, aby pomóc wam uniknąć podobnej sytuacji. Kiedy skończycie ją czytać, będziecie o wiele lepiej rozumieli, jak funkcjonuje wasz mózg i jak posługiwać się nim z większym dla siebie pożytkiem. Będziecie potrafili szybciej i sprawniej czytać; mapa myśli zwiększy waszą efektywność, łatwiej wam będzie rozwiązywać problemy, a pamięć ulegnie znacznej poprawie.
Wprowadzenie podzieliliśmy na części, w których zawarte są podstawowe informacje o zawartości książki oraz wskazówki i wyjaśnienia, jak podejść do poszczególnych zagadnień.
Tematyka książki

Każdy z rozdziałów zajmuje się innym aspektem funkcjonowania mózgu. Najpierw przedstawiamy najnowsze informacje nauko we na jego temat, a następnie stosujemy je w praktyce, tak aby jak najlepiej pomóc wam wykorzystać własne zdolności.
Rozdział piąty opisuje, jak usprawnić pamięć zarówno w trakcie uczenia się, jak i po jego zakończeniu. Ponadto wprowadzamy w nim specjalny system służący bezbłędnemu zapamiętywaniu listy słów i przyporządkowanych im numerów.
Rozdziały środkowe zajmują się „kartografowaniem” twojego umysłu. Informacja o tym, jak myślisz, przyda ci się w praktyce do określenia sposobu posługiwania się językiem, słowami, wyobraźnią i mapami myśli do prowadzenia notatek, lepszej organizacji pracy, zapamiętywania oraz twórczego myślenia i rozwiązywania problemów.
Rozdział dziewiąty opisuje technikę uczenia się w oparciu o mapy myśli, która pozwoli ci studiować dowolną dziedzinę nauki od filologii do wyższej matematyki, od filozofii po lingwistykę.
Rozdział ostatni podsumowuje gigantyczny skok, jaki dokonał się w ciągu ostatnich piętnastu lat, rzuca nowe światło na starzenie się mózgu i ukazuje nowe perspektywy na przyszłość.
Ilustracje kolorowe przedstawiają mapy myśli. Każda z nich odnosi się do konkretnego rozdziału i stanowi jego podsumowanie. Radzimy zapoznać się z odpowiednią mapą przed przeczytaniem rozdziału oraz po jego zakończeniu.
Praca nad sobą
Własny wysiłek i ćwiczenia są absolutnie niezbędne, aby skutecznie posługiwać się opisanymi poniżej metodami. W wielu miejscach tej książki podane są ćwiczenia i wskazówki dotyczące dalszej pracy. Oprócz tego powinieneś opracować swoje własne ćwiczenia i naszkicować sobie plan zajęć. Trzymaj się go jak najściślej.
Notatki
Na końcu każdego rozdziału, a także na końcu książki umieszczono stronice zatytułowane Notatki i uwagi czytelnika. Przeznaczono je na wszelkiego rodzaju zapiski, które zechcesz poczynić w trakcie lektury. Mogą okazać się użyteczne w dalszej pracy, kiedy już „skończysz” tę książkę.

----------------------------

Klienci którzy kupili "Rusz głową" kupili również:

----------------------------