Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Samokontrola umysłu metodą Silvy - Jose Silva
Samokontrola umysłu metodą Silvy

Samokontrola umysłu metodą Silvy

Końcówki serii- ostatnie egzemplarze mogą być lekko podniszczone okładki

15.90 zł

25.80 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, którą macie w rękach, pozwala na teoretyczne zapoznanie się z metodą i na praktyczne opanowanie dużej części materiału stanowiącego treść wykładów. Przy tworzeniu tego kursu. Jose Silva sięgał głęboko do tradycji filozofii wschodnich, jak również czerpał z doświadczenia najzacniejszych filozofów Zachodu. Mimo filozoficznych podstaw, materiał przerabiany podczas kursu ma bardzo praktyczne zastosowania w codziennym życiu. Wszystko, czego uczy Jose, służy temu, aby ludzie mogli prowadzić szczęśliwsze i pełniejsze życie tu i teraz. Wykonując ćwiczenia opisane w kolejnych rozdziałach książki Samokontrola umysłu metodą Silvy, będziecie odnosić kolejne sukcesy, które niepomiernie zwiększą waszą wiarę w możliwość osiągnięcia rzeczy, dla ludzi nie zapoznanych z Metodą Silvy wydadzą się wręcz nieprawdopodobne. Istnieje jednak wiele naukowych dowodów, że umysł ludzki zdolny jest do dokonywania rzeczy niezwykłych. Istnieje również kilkaset tysięcy ludzi na świecie, których życie, dzięki Metodzie Silvy, zaskakująco zmieniło się na lepsze.
Proszę sobie wyobrazić użycie własnego umysłu do polepszenia wzroku! Oto jak przedstawia swoje wrażenia jedna z absolwentek.
"Po kursie zauważyłam, że mój wzrok nagle zaczął się poprawiać. Przez 10 lat, od dzieciństwa do ukończenia szkoły, nosiłam okulary. Potem zaczęłam je znowu nosić, kiedy miałam trzydzieści osiem lat. Zawsze mi mówiono, że moje lewe oko jest trzy razy słabsze od prawego. Moje pierwsze «dorosłe» okulary używałam do czytania. Po trzech lub czterech latach byłam zmuszona zmienić je na okulary dwuogniskowe, znacznie mocniejsze. Po kursie zauważyłam, że wprawdzie nie byłam w stanie czytać bez okularów, lecz mój wzrok zaczął zdecydowanie się poprawiać. Zmiany na lepsze zachodziły tak szybko, że postanowiłam opóźnić wizytę u okulisty. Zaczęłam nawet używać swoich okularów sprzed dwudziestu lat. Oniemiały ze zdziwienia lekarz zgodził się w końcu ze mną, że do czasu otrzymania nowych szkieł moje dawne okulary wydają się najlepsze".
W tym miejscu brzmi to może nieprawdopodobnie, ale rozdział dziesiąty tej książki wyjaśnia dokładniej, w jaki sposób absolwenci kursu używają siły własnego umysłu w celu przyspieszenia procesów naturalnego gojenia w organizmie. Techniki są zadziwiająco proste. Oto sprawozdanie kobiety, która w przeciągu czterech miesięcy straciła trzynaście kilogramów.
"Najpierw wyobraziłam sobie stół zastawiony ciastkami, lodami, łakociami, które uwielbiałam jeść i które przeobrażały się w kolejne kilogramy mojej wagi. W wyobraźni namalowałam ogromne czerwone «X» na tym stole, potem wyobraziłam sobie lustro z wizerunkiem samej siebie, groteskowo szerokiej, jak gdybym patrzyła na siebie w gabinecie krzywych luster. Następnie wyobraziłam sobie scenę skąpaną w złotym świetle. Na tej scenie stał stół, a na stole leżało dużo produktów białkowych, takich jak ryba, jajka, chude mięso itp. Namalowałam w wyobraźni złote «X» na tym stole i znowu wyobraziłam sobie lustro, tym razem jednak wyglądałam w tym lustrze tak, jak chciałam wyglądać w rzeczywistości wysoka i szczupła. W myśli powiedziałam sobie, że będę miała apetyt tylko na jedzenie zawierające dużo białka. W wyobraźni ustaliłam sobie dzień (bardzo ważne, gdyż w ten sposób miałam datę osiągnięcia mojego celu), w którym moi przyjaciele kolejno do mnie podchodzili i gratulowali mi wspaniałej figury. I tak się stało. Mimo wieloletnich doświadczeń z różnymi dietami metoda, którą opisałam, była jedyną, która przyniosła pożądane rezultaty".
Na tym właśnie polega kontrola własnego umysłu wprowadzenie się w stan głębokiego rozluźnienia, głębokiej relaksacji, podczas której używając języka obrazów i wzmacniając je słowami, możliwe staje się kontrolowanie funkcji organizmu, których świadoma kontrola uważana była do tej pory za niemożliwą. Przy wytrwałej praktyce nie widać kresu możliwych do osiągnięcia rezultatów.
Jak widzicie, nie jest to zwykła książka. Poprowadzi ona was przez kolejne kroki, rozpoczynając od głębokiej relaksacji i jej całkowitej kontroli (tzn. niezasypiania), do wykorzystania tych stanów rozluźnienia fizycznego i psychicznego do celów kontroli własnego umysłu, rozwiązywania problemów związanych z naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz rozwiązywania innych problemów w sposób, który w obecnej chwili większość tzw. "zdrowo myślących" ludzi uważa za niemożliwy.
Samokontrola umysłu metodą Silvy to "książka w książce". Rozdziały pierwszy, drugi i dwudziesty, napisane przez Filipa Miele, opisują Metodę Silvy, jej niezwykle dynamiczny rozwój na całym świecie i sposób, w jaki metoda ta pomogła niezliczonym rzeszom absolwentów kursów (Metoda Silvy jest nauczana w 102 krajach i przetłumaczona na 29 języków). .W pozostałych rozdziałach książki "Samokontrola umysłu metodą Silvy" Jose Silva opisuje wiele technik, nauczanych w czasie kursów. Trzeba jednak pamiętać, iż doświadczenia i przeżycia doznane podczas kursów prowadzonych w grupach przez wykwalifikowanych nauczycieli są zdecydowanie różne od rezultatów i doświadczeń wynikających z przerabiania materiału samodzielnie.
Z naszych doświadczeń wynika, że nauka w grupach, ze względu na ich dynamikę i atmosferę, prowadzi do szybszych, bardziej spektakularnych wyników niż te, które można osiągnąć pracując samemu. Tych z was, którzy zdecydują się na samodzielne wykonywanie zalecanych przez Jose Silvę ćwiczeń, mogę zapewnić, że osiągnięte rezultaty z całą pewnością wniosą korzystne i znaczące zmiany w wasze życie - być może nie tak szybko jak po odbyciu kursu, ale z tą samą stuprocentową gwarancją.
Jako pierwszy krok polecamy przeczytanie tej książki od początku do końca, tak jak czyta się każdą normalną książkę. Podczas tego "pierwszego czytania" nie namawiamy do przerabiania ćwiczeń opisanych w kolejnych rozdziałach. Następnie sugerujemy ponowne przeczytanie rozdziałów od trzeciego do czternastego, aby jeszcze jaśniej widzieć cel, do którego zdążamy.
Kolejny krok to powrót do rozdziału trzeciego i zawartych w nim ćwiczeń. Należy przerabiać te ćwiczenia i tylko te ćwiczenia przez dwa do trzech tygodni. Następny krok to ćwiczenia zawarte w rozdziale czwartym i tak dalej. Ci z was, którzy przerobią wszystkie kolejne ćwiczenia, aż do rozdziału czternastego, będą posiadali mniej więcej te same umiejętności, które posiadają absolwenci naszych kursów. Aby dalej rozwijać swoje umiejętności, dobrze jest zorganizować grupę przyjaciół lub znajomych, którzy również trenowali te same ćwiczenia. Rozdział trzynasty opisuje, jak to zrobić.
W tym momencie stajecie w obliczu być może jednej z najpoważniejszych przemian w życiu. Każda transformacja pociąga za sobą zmianę sposobu widzenia siebie i świata, w którym żyjemy "Z nowymi zdolnościami naszego umysłu wiąże się obowiązek użycia ich w celu pomagania ludzkości" - głosi dewiza Jose Silvy. W innych wypadkach używanie tych nowych zdolności staje się niemożliwe, jak się przekonacie z dalszej lektury książki.

----------------------------

Klienci którzy kupili "Samokontrola umysłu metodą Silvy" kupili również:

----------------------------