Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Kręgosłup w stresie - Andrzej Rakowski
Kręgosłup w stresie

Kręgosłup w stresie

27.79 zł

29.90 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Jak usunąć ból i jego przyczyny
Książka „Kręgosłup w stresie" Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także do terapeutów, chcących służyć im pomocą. Osoby dotknięte tego typu dolegliwościami stanowią blisko 80 % społeczeństwa.
Autor charakteryzuje najczęstsze zespoły bólowe i wyjaśnia ich podłoże opierając się na zasadach biomechaniki. Zwraca uwagę na psychiczne źródła objawów somatycznych, a przede wszystkim na rolę stresu w ich powstawaniu. Podkreśla, że własne ciało trzeba poznać i liczyć się z jego możliwościami.
„O ile bóg przebacza zawsze, a człowiek czasem — natura nie przebacza nigdy. Gdy ktoś sprzeciwia się naturze, ona go karci, mści się, odpowiada ciosem"
Czytelnicy znajdą w książce praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie z bólem oraz gotowe zestawy ćwiczeń opracowanych pod kątem leczenia określonych grup dolegliwości. Ćwiczenia te ilustruje ponad dwieście rysunków.
Andrzej Rakowski — absolwent AWF w Warszawie — od ponad 20 lat zajmuje się medycyną manualną. Jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny manualnej oraz członkiem Deutsche Gesselschaft fur Manu-elle Medizin. Kieruje Centrum Terapii Manualnej (założonym w 1979 roku) w Lusówku k. Poznania.
Specjalizuje się w leczeniu trudnych przypadków bólu, prowadzi turnusy lecznicze i kursy kształcenia terapeutów

PRZEDMOWA
„O ile Bóg przebacza zawsze, a człowiek przebacza czasem - natura nie przebacza nigdy. Gdy ktoś sprzeciwia się naturze, ona go karci, mści się, odpowiada ciosem".
Współczesna cywilizacja ustawicznie przeciwstawia się naturze, czego skutki, w postaci różnych dolegliwości i chorób, stają się problemem społecznym, jakby nieuniknioną za to karą. Takim problemem społecznym XX wieku są dolegliwości narządów ruchu, a szczególnie bóle odkręgosłupowe. Według danych angielskich badaczy 80% społeczeństwa cierpi na bóle krzyża. Dlatego zapewne obserwujemy tendencje powrotu do natury przez stosowanie maksymalnie naturalnych sposobów leczenia, wywodzących się z medycyny ludowej, jak znane powszechnie kregarstwo.
Takie też korzenie ma medycyna manualna, przedstawiona w książce Kręgosłup w stresie. Poradnik dla terapeuty i pacjenta.
Andrzej Rakowski mówi tu o terapii i rehabilitacji odwracalnych zaburzeń funkcji narządu ruchu. Opisywana metoda, którą można by nazwać rehabilitacją ręczną, oparta na znajomości anatomii i fizjologii człowieka, opracowana i zbadana przez współczesnych lekarzy zajmujących się medycyną manualną, wsparta wielowiekowym doświadczeniem, stała się bezpiecznym i skutecznym sposobem zwalczania dolegliwości odkręgosłupowych. Jest niezastąpiona tam, gdzie medycyna konwencjonalna nie znajduje zastosowania lub leczy objawowo, a także gdy choroba organiczna zostanie już opanowana. Autor w sposób oryginalny opracował terapie zaburzeń ruchomości kręgosłupa i ich skutków. Książkę zaadresował do pacjenta i terapeuty, przy czym terapeutą może być domownik, rehabilitant, lekarz - słowem każdy proporcjonalnie do swych możliwości. (...)

----------------------------

Polecamy