Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Samouzdrawianie i praca ze snami - Mateusz Wiszniewski
Samouzdrawianie i praca ze snami Samouzdrawianie i praca ze snami

Samouzdrawianie i praca ze snami

21.37 zł

24.90 zł


W książce tej znajdziemy wiele praktycznych porad, jak odczytywać symbole senne poprzez tworzenie ich własnych interpretacji oraz jak pracować ze snami w celu przywrócenia równowagi w swoim życiu i osiągania wymarzonych celów. Książka zawiera unikalne medytacje i ceremonie wspomagające pracę ze snami: oczyszczanie snów w czakrach, medytacje z kryształami, kreowanie przeszłości i przyszłości.


Fragment książki Samouzdrawianie i praca ze snami.

Wstęp

W ciągu wielu lat poznawania i praktyki różnych metod samorozwoju, a także w wyniku obserwacji doświadczeń ludzi, których spotykałem na podobnych ścieżkach, uświadomiłem sobie jak wiele cennych informacji przychodzi do nas poprzez sny.
Niestety, jakże często nie zwraca się na nie uwagi.
Ignorujemy je i podążamy dalej drogą wyznaczaną przez nawykowe wzorce. Niestety, informacje zignorowane i niezrozumiane, często mogą powrócić później w trudniejszej i bardziej nieprzyjemnej formie, na przykład jako choroba psychosomatyczna.
Gdyby jednak wcześniej zwrócić uwagę na sny, czy inne symboliczne wydarzenia, można o wiele łatwiej trafić na właściwe rozwiązania, które mogłyby zapobiec powstaniu bardziej nieprzyjemnych doświadczeń.
Na skutek spotkania z różnymi nauczycielami duchowymi, terapeutami, uzdrowicielami i wskutek pracy z własnymi snami oraz prowadzenia zajęć na ten temat, wypracowałem sobie własny system interpretacji i pracy ze snami, który łączy w sobie pewne elementy psychologii, systemów uzdrawiania i nauk duchowych.
Dlaczego nie pracować ze snami tylko na poziomie duchowym energetycznym, czy psychologicznym, ale łączyć te podejścia?
Odpowiedź jest prosta.
Ponieważ sny pochodzą równocześnie z różnych poziomów: duchowego, emocjonalnego i energetycznego, są też odzwierciedleniem poziomu fizycznego i nie można w pełni ich zrozumieć i w pełni z nimi pracować ograniczając się tylko do jednej perspektywy, czy jednego sposobu pracy.
Po drugie. Każde podejście ma swoje słabe i mocne strony.
Praca ze snami wyłącznie na poziomie świadomości - świadome śnienie, joga snu - dopóki nie rozwinie się wysokiego poziomu świadomości, może wspierać rozwój wyższej świadomości, ale zaniedbywać rozwój, zrozumienie i uzdrowienie psyche.
Praca ze snami wyłącznie na poziomie energetycznym - szama-nizm, uzdrawianie - może powodować zmiany systemu energetycznego, ale bez zrozumienia wiążących się z tym lekcji i informacji, może być bardzo jednostronna i ograniczona, a nawet zaślepiona.
Praca z energiami bez odpowiedniego zrozumienia całości procesu może w ukryty sposób wzmacniać ograniczające wzorce myślenia i działania.
Praca wyłącznie na poziomie psychologicznym bez pracy na poziomie energetycznym i duchowym bywa ograniczona, jednostronna i mało skuteczna.
Aby uniknąć tych pułapek proponuję w tej książce podejście, które stosuje prace ze snami na trzech głównych poziomach:
a) psychologicznym: poznawanie siebie i zrozumienie struktury psyche - informacja,
b) energetycznym: praca ze snami jako ze zjawiskiem energetycznym - energia,
c) duchowym: praca ze snami poprzez medytację i rozwój świadomości - świadomość.
W pracy tej dziele się swoim doświadczeniem w interpretacji i uzdrawianiu snów.
W kilku miejscach przytaczam poglądy S. Kapłana, wybitnego amerykańskiego specjalisty pracy ze snami, którego dorobek wysoko cenię.
Mam nadzieję, że materiał ten przyda się osobom poszukującym skutecznych metod pracy ze snami i pomoże lepiej zrozumieć swoje sny, a poprzez to lepiej zrozumieć siebie i swoje życie.
Dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy zainspirowali mnie do pracy ze snami i których nauki zainspirowały mnie w mojej pracy: Rickowi Jarów, który jako pierwszy zainspirował mnie do zwrócenia uwagi na pracę ze snami, i jego nauczycielce Hildzie Charlton Arnoldowi Mindellowi, za możliwość spotkania go i doświadczenia bardzo oryginalnego systemu pracy ze snami, który jest jego dzie-
łem, Namkhai Norbu Rinpocze - za nauki dotyczące Jogi Snu, S. Kapłanowi, którego książka wzbogaciła moją wiedzę na temat analitycznej interpretacji snów, Martynowi Caruthers, Laurze Kealoha Yardley, Serge Ringowi, Susan Floyd za nauki Huny oraz Orinowi i Dabenowi, a także Lazarisowi za przekazy dotyczące pracy ze snami, jak i wielu, wielu innym.
Dziękuję.
Dziękuję także wszystkim tym, którzy zgodzili się na podanie opisu ich sesji pracy ze snami w tej książce oraz studentom, z którymi prowadziłem warsztaty dotyczące pracy ze snami. Ich pytania były dla mnie inspiracją do rozwijania i udoskonalania swego sposobu pracy.Najczęściej kupowane razem

Klienci którzy kupili "Samouzdrawianie i praca ze snami" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Mateusz Wiszniewski

----------------------------