Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Wielka Księga Sekretów - Osho
Wielka Księga Sekretów Wielka Księga Sekretów

Wielka Księga Sekretów

 • Autor: Osho
 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Ilość stron: 1160
 • Oprawa: Twarda
 • Wysyłamy w ciągu: 48 godzin
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (10 głosów, średnia ocena: 3.4 na 5)
 • dodaj recenzję

120.71 zł

129.90 zł


112 medytacji pozwalających odkryć twoją tajemnicę


Wielka księga sekretów – fragment


Pięć technik Uważności


Kiedy Pitagoras, jeden z wielkich filozofów greckich, przybył do Egiptu, żeby wstąpić do szkoły — tajemnej ezoterycznej szkoły mistycyzmu — spotkał się z odmową. A przecież był jednym z największych umysłów w dziejach! Nie mógł tego zrozumieć. Ponawiał prośbę o przyjęcie, ale powiedziano mu, że jeśli nie przejdzie przez szczególny trening postu i ćwiczeń oddechowych, nie uzyska pozwolenia na wstąpienie do szkoły.

Podobno Pitagoras powiedział wtedy: „Przybyłem po wiedzę, a nie po jakąś dyscyplinę". Władze szkoły odrzekły: „Nie możemy dać ci wiedzy, jeśli nie staniesz się inny. Tak naprawdę w ogóle nie interesuje nas wiedza, interesuje nas rzeczywiste doświadczenie. Żadna wiedza nie jest wiedzą, jeśli nie zostanie przeżyta i doświadczona. A więc będziesz musiał przejść czterdziestodniowy post, nieustannie oddychając w określony sposób, z pewnego rodzaju świadomością skupioną na konkretnych punktach".
Nie było wyjścia, Pitagoras musiał poddać się temu treningowi. Po czterdziestu dniach postu i oddychania, świadomy, uważny, został przyjęty do szkoły. Istnieje przekaz, że Pitagoras stwierdził: „Nie przyjmujecie Pitagorasa. Jestem innym człowiekiem, narodziłem się na nowo. Mieliście rację, a ja byłem w błędzie, ponieważ przedtem całe moje podejście było intelektualne. Dzięki temu oczyszczeniu centrum mojej istoty się zmieniło. Z intelektu zeszło do serca. Teraz czuję rzeczy. Przed tym treningiem potrafiłem tylko rozumieć za pomocą intelektu, za pomocą głowy. Teraz potrafię czuć. Teraz prawda jest dla mnie nie koncepcją, ale życiem. To nie ma być filozofia, ale raczej doświadczenie egzystencjalne".


Bez medytacji nie poznasz głębi tajemnic życia, możesz tylko poznać jego powierzchnię. OSHO

Kompleksowy i praktyczny przewodnik po medytacji, Wielka Księga Tajemnic zaprasza nas do doświadczania życia codziennego poprzez świadomość naszej istoty. OSHO wprowadza 112 indywidualnych technik medytacji, opiera się na starożytnych tekstach Vigyan Bhairav Tantry – i tłumaczy je na współczesne rozumienie medytacji, które koncentrują się na świadomości chwili obecnej. Każda technika jest szczegółowo opisana i wyjaśnia, jak odkryć te, które najlepiej nadają się dla każdego z nas i jak zintegrować je w naszym codziennym życiu. Książka ta jest zapisem spotkań z wyznawcami Osho na temat „Czym jest medytacja?" Wprowadza nas w głębokie i bezpośrednie doświadczenie medytacji, relaksu i wyższej świadomości. OSHO sprawia, że podstawowe nauki o medytacji powodują, ze nasze życie jest bardziej radosne i świadome.

Najczęściej kupowane razem

Wielka Księga Sekretów + Księga mądrości + Efekt Izajasza

Cena za zestaw

224.76

Klienci którzy kupili "Wielka Księga Sekretów" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Osho

----------------------------