Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Krew merowingów Polscy potomkowie Jezusa - Barbara Turlińska
Krew merowingów Polscy potomkowie Jezusa

Krew merowingów Polscy potomkowie Jezusa

52.13 zł

55.00 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Tysiące współcześnie żyjących Polaków nie zdaje sobie sprawy, że pochodzi od pierwszej francuskiej dynastii panującej Merowingów. Legendy głoszą, że Merowingowie wywodzą się wprost od Jezusa i Marii Magdaleny. Jeśli Jezus zostawił potomków – i Ty możesz być jednym z nich!

„KREW MEROWINGÓW – POLSCY POTOMKOWIE JEZUSA” to pierwsze, oparte na faktach historyczno-genealogicznych opracowanie dotyczące potomków Merowingów w Polsce.

W książce m.in.:
* lista znanych Polaków pochodzących od Merowingów (ponad 300 sławnych rodaków – m.in. Henryk Sienkiewicz, Wojciech Kossak, Ignacy Krasicki, Emilia Plater, Józef Piłsudski, Zygmunt Krasiński, Ewelina Hańska, Melchior Wańkowicz, Jacek Malczewski, Karol Szymanowski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Beata Tyszkiewicz, Maja Komorowska, Małgorzata Braunek, Grzegorz Turnau)
* lista polskich rodzin pochodzących od Merowingów (ok. 4000 nazwisk)
* lista sławnych cudzoziemców pochodzących od Merowingów (ok. 500 osobistości – m.in. Barack Obama, Elvis Presley, Brad Pitt, Tom Hanks, Keanu Reeves, Marilyn Monroe, Madonna, Audrey Hepburn, Celine Dion, Elizabeth Taylor, Richard Gere, Uma Thurman, William Sheakspere, markiz de Sade, Rubens, Bill Gates)
* wiele interesujących ciekawostek.


W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie pierwszą francuską dynastią panującą Merowingów. Publikacja bestselleru „Święty Graal, Święta Krew” spowodowała burzliwą dyskusję nad poruszoną na jego łamach podstawową kwestią: czy Jezus miał rodzinę i czy władcy merowińscy mogli być jego potomkami. Hipoteza ta zyskała zapewne równie wielu zwolenników, jak i przeciwników, a na fali olbrzymiego poruszenia, jakie ona wywołała, wydano wiele publikacji, podważających ją lub podtrzymujących.
Sir Laurence Gradner, niezależny historyk, badacz i genealog, powiązany z dziedzicami szkockiego domu panującego opublikował kilka książek na ten temat, w tym głośną pracę „Krew z krwi Jezusa”, zamieszczając w niej genealogie władców francuskich, brytyjskich, szkockich i innych, wywiedzione bezpośrednio od rodu Jezusa. Wykorzystując zainteresowanie tą tematyką Dan Brown napisał powieść „Kod Leonarda da Vinci”, w której hipoteza o możliwych potomkach Jezusa ukazana została w formie „spiskowej teorii dziejów”. I znów w odpowiedzi na te publikacje powstały następne, polemizujące z ich treścią... Wydaje się, że w dobie zmierzchu tradycyjnych wartości coraz odważniej otwieramy się nie tylko na nowe poglądy religijne i duchowe, ale także na alternatywną wersję historii.
Hipotezy przedstawione w wymienionych wcześniej książkach w chwili obecnej nie dają się ani całkowicie potwierdzić, ani całkowicie obalić. Dla wielu osób stają się kwestią osobistego przekonania, a czasami nawet swoistej nowej religii. Celem niniejszej książki nie jest przedkładanie jakiegokolwiek dowodu za lub przeciw. Badając od wielu lat genealogię dynastyczną, autorka postanowiła pójść tropem potomków Merowingów inaczej, niż czynią to twórcy wymienionych publikacji, a mianowicie – odnaleźć potencjalnych potomków Jezusa wśród nas.
Zadanie to nie jest bynajmniej trudne, jeśli zna się choćby pobieżnie genealogię rodów panujących Europy. Jego największą trudność stanowi paradoksalnie olbrzymia liczba osób, dziedziczących królewską krew Merowingów, i to nie tylko wśród dynastii panujących i rodów arystokratycznych, ale wśród współcześnie żyjących zwykłych Europejczyków.
„Spiskowe teorie” wymienionych wyżej prac popełniają bowiem podstawowy błąd, uznając, że do czasów współczesnych przetrwały tylko pojedyncze rodziny lub nawet osoby, będące potomkami Merowingów. Jeśli bowiem rzeczywiście Merowingowie pochodzili od Jezusa, to Jego potomkami są miliony żyjących obecnie ludzi, w tym tysiące Polaków.
Książka „KREW MEROWINGÓW – POLSCY POTOMKOWIE JEZUSA” jest rozwinięciem popularnej hipotezy, że potomkowie Jezusa przetrwali do dziś oraz próbą odpowiedzi na intrygujące pytania:

  • Czy Jezus miał rodzinę?
  • Czy Jego potomkowie założyli królewską dynastię Merowingów?
  • Czy Święty Graal (Sangreal) to San Greal czy Sang Real – Królewska Krew?
  • Czy potomkowie Merowingów przetrwali do czasów współczesnych?
  • Jeśli istotnie Merowingowie wywodzili się od Jezusa, to kto może być Jego potomkiem obecnie?
  • Kto z wybitnych, sławnych i znanych Polaków pochodzi od Merowingów?
  • Które polskie rodziny odziedziczyły merowińskie geny?

Autorka książki na niektóre z tych pytań nie odpowiada jednoznaczenie, przytaczając szereg argumentów, na podstawie których Czytelnik może wyciągnąć samodzielne wnioski. Przyjmując jako prawdopodobną hipotezę, że Merowingowie istotnie mogli wywodzić się od Jezusa, snuje dalej fascynującą opowieść historyczną o potomkach tej dynastii w Polsce, wykazując królewskie pochodzenie wielu znanych i sławnych Polaków, a także niezliczonych polskich rodzin. W jednym z rozdziałów zamieszcza także poczet sławnych cudzoziemców (m.in. pisarzy, malarzy, polityków, gwiazdy filmowe itp.) o udokumentowanym merowińskim pochodzeniu.

BARBARA EWA TURLIŃSKA
jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, pedagogiem, humanistą i terapeutą o wielostronnych zainteresowaniach. Studiowała także teologię katolicką, poznawała religie Wschodu oraz współczesne szkoły mistyczne i ezoteryczne, zdobywała kwalifikacje w stosowaniu różnych metod psychoterapii i medycyny naturalnej. Obecnie zajmuje się prowadzeniem kursów i warsztatów związanych z szeroko pojętym rozwojem osobistym. Jej wieloletnią dodatkową pasją jest historia i genealogia dynastyczna. Od kilku lat realizuje własny projekt genealogiczny „POLSCY POTOMKOWIE MEROWINGÓW”.

Inspiracją do powstania książki „KREW MEROWINGÓW – POLSCY POTOMKOWIE JEZUSA” stało się dla autorki przeczytanie „Kodu Leonarda da Vinci”, w którym hipoteza o potomstwie Jezusa została drastycznie wypaczona, sugerując, że do czasów współczesnych mogły przetrwać tylko nieliczne osoby, wywodzące się od dynastii Merowingów. Natomiast każdy genealog doskonale wie, że takich osób żyją współcześnie miliony. Dzięki gromadzonej od wielu lat olbrzymiej bazie genealogicznej autorka mogła bez trudu wywieść od Merowingów poczet sławnych Polaków i liczne polskie rodziny. Owocem tej pracy jest niniejsza książka.

 

Fragment książki

       "Co łączy Henryka Sienkiewicza, Wojciecha Kossaka, Deotymę, Karola Szymanowskiego, majora Hubala, Szekspira, Toma Hanksa, Elvisa Presleya, Hermana Goerringa, markiza de Sade, Rubensa, Newtona, Byrona, Edisona, budowniczego Tadż Mahal, Madonnę, Marilyn Monroe, świętą Jadwigę, Lecha Kaczyńskiego, Johny Deepa i Baracka Obamę? Poza tym, że każde z nich jest w swoim czasie i w swojej dziedzinie znane i sławne (niezależnie od tego, czy dobra to, czy zła sława) – postaci te łączy pochodzenie od wspólnego królewskiego przodka. A jeśli hipoteza pochodzenia Merowingów od Jezusa jest prawdziwa – wszyscy oni są Jego potomkami.
      Wśród niezliczonych rzesz potomków merowińskich królów są miliony zwykłych ludzi, których imion historia nie zapisała, bo ich życie nie wpłynęło w żaden szczególny sposób na dzieje świata. Ale jest też wśród nich spore grono jednostek wybitnych – nazwisk, które znane są każdemu uczniowi czy miłośnikowi kultury. Są wśród nich artyści: pisarze, poeci, muzycy, malarze, rzeźbiarze, aktorzy; są politycy i dyplomaci, podróżnicy i odkrywcy, bohaterowie walk o niepodległość, wodzowie i generałowie, działacze społeczni, naukowcy, odkrywcy i konstruktorzy. Ich nazwiska znajdujemy w podręcznikach szkolnych, na okładkach książek i tablicach pamiątkowych, na pomnikach i w nazwach ulic. Niektórych oglądamy współcześnie w teatrze, kinie i telewizji, słuchamy ich występów na koncertach lub... na sali sejmowej. Jest w tym gronie także spora grupa osób, które dziś niemal zupełnie zapomniane, w swojej epoce były powszechnie znane i szanowane i wywierały znaczący wpływ na życie społeczne lub kulturalne.”
„Czym zatem jest Święty Graal?
      Naczyniem, w które zebrano krew Jezusa,
      czy rodem, przekazującym tę krew z pokolenia na pokolenie?
      Jeżeli Graalem jest kielich lub jakikolwiek inny przedmiot, to krok tylko dzieli ludzi go poszukujących od magii i naiwnej wiary, że moc duchowa może być zawarta w rzeczach zewnętrznych, materialnych, symbolach, relikwiach, obrazach, całunach i innych przedmiotach kultu. Przeciwwagą dla religii instytucjonalnej, opartej na magii, rytuałach i bezkrytycznym posłuszeństwie hierarchii jest duchowość oparta na osobistym mistycznym doświadczeniu i zakładająca, że prawdziwa moc i prawda zawiera się w sercu i umyśle człowieka.
      Do takiej duchowości zachęca Graal.
      Jeżeli zatem Graal to symbol drogi do wewnętrznego oświecenia (zbawienia), symbol wyboru ścieżki ducha i serca, to jak rozumieć jego przesłanie wówczas, gdy Graalem jest ród Jezusa? Może w tajemnicy Świętego Graala zawarta jest prawda, że pełnia zbawienia leży w objęciu boską, duchową miłością wszystkich aspektów ziemskiego życia, włącznie z partnerstwem i seksualnością.
      Jezus, ucieleśniając wzór ziemskiej miłości nie mógł pominąć jej najpiękniejszego przejawu – połączenia mężczyzny i kobiety w intymnym duchowym i fizycznym związku. Nie tylko jako ortodoksyjny Żyd, ale jako duchowy Mistrz, przekraczający ograniczenia religii i tradycji, nie mógł zanegować i zignorować tej sfery życia.
      Może legenda Graala (oparta na rzeczywistym fakcie małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny) powstała jako odpowiedź i przeciwwaga dla szerzącego się w chrześcijańskim świecie poniżenia kobiety i pogardy dla zmysłowej miłości?
      Może tajemnica Graala zawiera to samo przesłanie, co biblijny werset:
      „Wszystko, co Bóg stworzył jest dobre i niczego nie należy odrzucać”
      – afirmację Życia we wszystkich jego ziemskich przejawach
      i uświęcanie ich dzięki Miłości...?

 

----------------------------

Polecamy