Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Czytanie z dłoni dla początkujących - Richard Webster
Czytanie z dłoni dla początkujących Czytanie z dłoni dla początkujących

Czytanie z dłoni dla początkujących

28.25 zł

29.80 zł


Każda dłoń jest inna. Na podstawie każdej można odczytać przyszłość jej właściciela i zanalizować jego charakter. Istotny jest każdy szczegół: kształt dłoni, długość palców, linie główne, pomocnicze, a nawet kształt paznokcia, czy faktura skóry.
Bestsellerowy, amerykański autor Richard Webster przekazuje Ci kompletną wiedzę na temat chiromancji. Prostym językiem i przy pomocy ilustracji zdradza największe tajemnice i najważniejsze informacje dotyczące czytania z dłoni.
Twoje zainteresowanie tą sztuką jest prawdziwą pasją? A może jest przypadkowe? To nieistotne, bo teraz masz okazję dołączyć do jej znawców. Odkrywając przyszłość poznasz na nowo siebie samego, swoją rodzinę i przyjaciół. Zaskocz ich mówiąc: Pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś!.
Czytanie z dłoni przyniesie Ci wiele satysfakcji, nowych doświadczeń i dobrą zabawę.

Fragment książki

       Wstęp
      Wróżenie z linii dłoni jest jedną z najstarszych sztuk okultystycznych. Od niepamiętnych czasów ludzie okazywali zainteresowanie rękami. W najgłębszych częściach jaskiń Santan-der w Hiszpanii znajdują się odciski dłoni, które pokazują, jak wielkie znaczenie do owej części ciała przykładali ludzie z ery kamienia łupanego.
      Najważniejszy moment ewolucji człowieka miał miejsce, gdy ludzie zaczęli być wyprostowani. Oznaczało to, że ręce, których dotychczas używano jako przednich stóp, teraz mogły być wykorzystane do innych celów. Stały się one właściwie przedłużeniem ludzkiego umysłu. Informacje dotyczące różnych czynności wykonywanych rękoma zajmują w mózgu więcej miejsca niż te związane z jakimkolwiek innym organem ciała. To fascynujące przyglądać się nowo narodzonym dzieciom, jak współdziałają ze światem za pomocą swoich rąk. Muszą się nauczyć nawet czegoś tak prostego, jak dotyk.
      Mózg wysyła wiadomości do rąk, instruując je, aby wykonywały nieograniczoną liczbę skomplikowanych zadań. Wiele z nich musi być na początku przyswojonych, lecz gdy już raz zostaną opanowane, wykonywane są automatycznie. Pisanie długopisem stanowi tego dobry przykład. Ręce również wysyłają informacje do mózgu. Jeśli kiedykolwiek dotknąłeś czegoś gorącego, wiesz dokładnie, jak szybko ta informacja zostaje Przesłana do umysłu.
      W pewnym momencie ludzie zdali sobie sprawę z tego, że każda ręka jest inna. To odkrycie było początkiem wróżenia z linii dłoni. Fakt, że nie ma dwóch takich samych rąk, musiał zaintrygować prymitywnych ludzi. Jedno wytłumaczenie na to zjawisko można odnaleźć w Biblii: „Ludzi zamyka po domach, by każdy rozważał Jego dzieła" (Księga Hioba 37:7) .
      Prymitywny człowiek także był w stanie zrobić pożytek z tej informacji. Odcisków kciuków oraz innych palców używano zamiast podpisów. W Chinach można znaleźć wiele przykładów ważnych dokumentów „podpisanych" za pomocą odcisku kciuka cesarza.
      Jakieś 2600 lat temu Arystoteles napisał książkę dla Aleksandra Wielkiego na temat wróżenia z linii dłoni. W owej pozycji nie ma nic, co mógłby zakwestionować współczesny chiromanta. W rezultacie podstawowe zasady wróżenia z linii dłoni towarzyszą nam od dawien dawna.
      Wróżenie z linii dłoni ma niezwykle urozmaiconą historię. Niekiedy było otaczane czcią, a czasem uważano je za diabelską robotę. Niestety, na przestrzeni lat dopowiedziano do wróżenia z linii dłoni różne przesądy, a to spowodowało, że wiele osób podało temat chiromancji w wątpliwość, nie wchodząc w ów przedmiot głębiej.
      W dziewiętnastym wieku, we Francji, wróżenie z linii dłoni było na początku traktowane w sposób naukowy. Człowiek o imieniu Adolphe Desbarrolles badał chiromancję w celu jej obalenia. Owa praca badawcza przekonała go jednak wyłącznie o prawdziwości przedmiotu i ostatecznie napisał monumentalną książkę na temat wróżenia z linii dłoni .
      Mniej więcej w tym samym czasie emerytowany oficer armii Stanislas d'Arpentigny odkrył nadzwyczajną prawidłowość. Zaprzyjaźnił się z parą, która regularnie przyjmowała gości. D'Ar-pentigny spostrzegł, iż większość gości na przyjęciach zorganizowanych przez męża odznaczało się krótkimi, zaokrąglonymi dłońmi o krótkich i grubych paluchach. Goście zaproszeni na wieczorki żony mieli kształtne, smukłe dłonie o długich palcach.
      D'Arpentigny zaczął studiować wróżenie z linii dłoni i rozwinął system klasyfikacji rąk, którego nadal używają rzesze chiroman-t6w w dzisiejszych czasach. Napisał też książkę na ten temat3.
      W 1900 roku William Benham, Amerykanin, opublikował swoją monumentalną księgę The Laws of Scientific Handre-ading. W tej książce wyjaśnił, w jaki sposób interpretować linie dłoni pod kątem naukowym. Do tego momentu ludzie byli przekonani, że trzeba być medium, aby z nich czytać.
      Od tego czasu wiele osób poszło w jego ślady. Psychologowie zaczęli interesować się tym, na ile wróżenie z dłoni jest trafne przy odkrywaniu charakteru. Napisano wiele książek z psychologicznego punktu widzenia. Pierwszą z nich opublikował w 1848 r. dr Carl Gustav Carus, który był osobistym lekarzem króla Saksonii. Jego książka (Die Symbolik der Menschlichen Gestalt und Ueber Grund und Bedeutung der Yerschiedenen For-men der Hand) powiązała palce ręki ze świadomym umysłem człowieka, a dłoń z nieświadomym.
      Od końca drugiej wojny światowej Centrum Kennedy-Gal-ton, przyłączone do Uniwersytetu w Londynie, zajmowało się studiowaniem dłoni pod kątem naukowym. Owych części ciała używano do określenia predyspozycji łudzi do zapadania na pewne choroby. Oczywiście nic nie mogło być ważniejsze od zdrowia. To ekscytujące, że współcześni badacze naukowo dowodzą rzeczy, o których chiromanci wiedzieli od tysiąca lat.
      Zajmując się wróżeniem z dłoni, dołączysz do tradycji, która trwa od tysięcy lat.
      Pierwszy raz zainteresowałem się tym tematem jako młody chłopiec. Regularnie odwiedzałem sąsiadkę, która wyśmienicie gotowała. Byłem zapalonym czytelnikiem i z niezmierną radością odkryłem, że ona oraz jej mąż mają w swoim domu pokaźną bibliotekę. Przesiadywałem w niej godzinami, zajadałem się babeczkami i ciastami oraz przyglądałem się książkom znajdującym się na każdej ścianie.
      Pewnego dnia zauważyłem ogromny dział książek dotyczących wróżenia z dłoni. Należały one do męża sąsiadki. Był on chiro-mantą. W owym czasie wróżenie z dłoni było zakazane w Nowej Zelandii, a odczyty odbywały się po cichu i w tajemnicy. Myślę, że rozbawił go widok małego dziecka wykazującego zainteresowanie tym tematem. Nauczył mnie kilku podstawowych zasad wróżenia z dłoni. Chodziłem do szkoły i przyglądałem się dłoniom innych uczniów, ale nie traktowałem tego poważnie aż do okresu dojrzewania płciowego, kiedy odkryłem, jaki to wspaniały sposób na umawianie się z dziewczynami!
      Od tego czasu czytałem z tysięcy dłoni. Utrzymywałem się z tej umiejętności w wielu różnych krajach. Przez kilka lat dokonywałem szybkiego czytania z dłoni w dużych centrach handlowych. Widywałem setki dłoni każdego tygodnia. Prowadziłem też przyjęcia horoskopowe, podczas których organizowano pokazy czytania w prywatnych domach. Z punktu widzenia gości, najbardziej ekscytującą część owych wieczorów stanowiło prywatne czytanie z dłoni, którego doświadczali po pokazie.
      Chiromancja okazała się dla mnie bardzo korzystna. Jestem jej wdzięczny za mnóstwo okazji, które mi zaoferowała na przestrzeni lat. Jestem nadal tak samo entuzjastycznie nastawiony do wróżenia z dłoni, jak wtedy, gdy byłem nastolatkiem. Mam nadzieję, że zarażę was przynajmniej częścią tego entuzjazmu, w miarę, jak będziecie czytać tę książkę.

Klienci którzy kupili "Czytanie z dłoni dla początkujących" kupili również:

----------------------------