Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów - Allen Carr
Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów

28.34 zł

29.90 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Allen Carr – twórca unikalnej metody rzucania palenia Easyway - odkrył, że jego metoda działa z równie dużą skutecznością w przypadku pomocy przy wychodzeniu z każdego nałogu, którego natura jest głównie mentalna. Książka mówi o wyjątkowo prostym sposobie utraty wagi, który pozwala przede wszystkim czuć się dobrze w swoim ciele. Metoda Allena Carra pozwala skończyć z nadwagą bez stresu, bólu, poczucia straty w zgodzie ze swoim organizmem. Jest unikalna i wyjątkowa zarazem, bo pozwala tracić kilogramy bez odmawiania sobie swoich ulubionych produktów i bez stosowania drakońskiej diety. Dzięki metodzie Allena Carra miliony ludzi na całym świecie poznały prostą receptę na kontrolę wagi ciała, osiągnęły dokładnie taką wagę, jakiej pragnęły – a przede wszystkim - cieszą się PEŁNIĄ ŻYCIA.

Fragment książki

       Wstęp
      Badania naukowe w dziedzinie medycyny wciąż poszerzają naszą wiedzę na temat procesów chorobowych, jednak fakt, że nie potrafimy wykorzystać informacji, które już posiadamy jest przyczyną tego, iż w naszym społeczeństwie wciąż występuje tak wiele chorób i przedwczesnych zgonów. Zagrożenia związane ze zjawiskiem palenia zostały po raz pierwszy zidentyfikowane podczas badań przeprowadzonych na samych lekarzach. Miały one na celu ustalenie związku palenia przez nich papierosów z ewentualnymi przyczynami śmierci. W ich wyniku ustalono, że rak płuc jest prawie zawsze powiązany z paleniem.
      Zachęcanie ludzi do rzucenia palenia i do prowadzenia zdrowego trybu życia od dawna należy do powinności lekarzy, zwłaszcza lekarzy rodzinnych. Jednak wielu z nich nie poświęca niestety wystarczająco dużo czasu tym kwestiom, poza tym wielu odczuwa zniechęcenie za sprawą przytłaczającego wpływu, jaki na ludzi, zwłaszcza młodych, wywierają kampanie reklamowe koncernów tytoniowych.
      Allena Carra poznałem pośrednio, dzięki jednemu z moich pacjentów, który pewnego dnia zaskoczył mnie, wyjawiając, że poznał łatwy sposób na rzucenie palenia. Od tamtego czasu zalecam wszystkim moim pacjentom przeczytanie książki Allena Carra Łatwy sposób na rzucenie palenią. Stosowanie się do zawartych tam wskazówek daje doskonałe rezultaty.
      Gdy Allen Carr pomógł już wielu osobom w rzuceniu palenia, postanowił wykorzystać swoje talenty i stworzyć metodę, która pomoże ludziom łatwo i szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy - to znaczy pomoże uporać się z czymś, z czym większość z nas boryka się w mniejszym lub większym stopniu. Usłyszawszy o tych jego zamiarach i przeczytawszy na czym mają polegać, odkryłem ze zdziwieniem, że sam niemal bezwiednie zaczynam stosować jego metodę. Efekt był doskonały: teraz mogę poruszać się z większą swobodą, zwłaszcza po korcie do sąuasha, przez co czuję się lepiej i zdrowiej. Ogromnie ucieszył mnie taki wynik, zwłaszcza, że wcześniej nie przejmowałem się zbytnio tymi kilkoma dodatkowymi kilogramami na brzuchu.
      Twoja podróż przez książkę Allena Carra będzie się wiązać z zaskakującym odkryciem, jak prosta może być odpowiedź na kwestię kontroli wagi ciała.
      Dr Michael Bray
      lekarz medycyny, chirurg, członek
      Królewskiego Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych
      
      1. Prosta metoda jak pozbyć się zbędnych kilogramów
      Jeśli chodzi o ścisłość, tytuł tej książki powinien brzmieć Łatwy sposób na osiągnięcie dokładnie takiej wagi, jakiej pragniesz. Byłby to jednak tytuł zdecydowanie zbyt skomplikowany. Problemem większości ludzi, a więc zapewne także twoim, jest nadwaga. Jednakże chciałbym podkreślić, że moja metoda, którą od tej pory będę nazywał EASYWE-IGH [zbitka znaczeniowa, której nie da się jednym wyrazem oddać po polsku, dlatego pozostawiamy jej angielskie brzmienie - od tłumacza], może być równie skuteczna w przypadku zrzucania kilogramów, jak celowego przybierania na wadze. W zasadzie kontrola wagi jest jedynie dodatkiem do głównego celu, któremu służyć ma EASYWEIGH, a chodzi tu po prostu o to, by CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM!
      Jak można cieszyć się życiem, jeśli jest się ciągle zmęczonym i ospałym, czuje się upośledzonym, pełnym poczucia winy i nieszczęśliwym, fizycznie i psychicznie, z powodu nadwagi?
      Jak już pewnie wiesz stałem się znany, ponieważ jakiś czas temu odkryłem metodę umożliwiającą każdemu palaczowi nie tylko rzucenie palenia w łatwy sposób, ale także to, że zrobi on to z przyjemnością. Dziś uznawany jestem za jednego z czołowych światowych ekspertów w kwestii wychodzenia z nałogu palenia. W zasadzie ci, którzy poznali i zrozumieli moją metodę uznają mnie i moich licencjonowanych terapeutów za jedynych w tej mierze ekspertów.
      Później odkryłem, że moja metoda działa z równie dużą skutecznością w przypadku pomocy przy wychodzeniu z każdego (z jednym wyjątkiem) nałogu, którego natura jest głównie mentalna. A taka jest natura większości nałogów, łącznie z alkoholizmem i innymi formami uzależnienia narkotykowego. Wielu ludzi, którzy nazywają siebie ekspertami w dziedzinie uzależnień od narkotyków wierzy, że głównym problemem jest zawsze uzależnienie typu chemicznego, a potem fizyczne symptomy odstawienia. W związku z tym szukają oni środków farmakologicznych - w formie substytutów — mających służyć rozwiązaniu problemu. W rzeczywistości prosty i łatwy sposób na poradzenie sobie z każdym uzależnieniem jest natury głównie mentalnej.
      Nie można nie zauważyć, że w dzisiejszych czasach kwestia kontroli wagi ciała to biznes o wartości milionów funtów czy dolarów. Co tydzień jakaś znana osoba reklamuje materiał wideo, książkę lub jakiś sprzęt wraz z przedstawieniem programu ćwiczeń albo prezentacją nowej, rewolucyjnej diety, która w cudowny sposób ma rozwiązać nasz problem z nadwagą. Palenie i jedzenie są ze sobą ściśle związane zarówno pod względem mentalnym jak i fizycznym; jeszcze większe podobieństwo wykazuje proces rzucania palenia i zrzucania wagi. I palacz, i osoba odchudzająca się cierpią na pewnego rodzaju poczucie schizofrenii; w ich umysłach trwa nieustająca walka. Dla palacza wygląda to tak, że z jednej strony idzie tu o paskudny l obrzydliwy nałóg, który zabija, zniewala i kosztuje fortunę, z drugiej strony jednak pojawia się argument: papieros to mój a przyjemność, oparcie i mój towarzysz. Podobnie w przypadku człowieka odchudzającego się. Myśli on: Jestem gruby, apatyczny, stale podupadam na zdrowiu, wyglądam okropnie, a czuję się jeszcze gorzej. Lecz z drugiej strony w umyśle kogoś takiego pojawia się myśl: Przecież ja tak bardzo kocham jedzenie!
      Mógłbyś sobie Czytelniku pomyśleć, że autor, kierowany chęcią zysku, wykorzystuje osiągniętą dotąd reputację, aby jeszcze raz zarobić. Nic bardziej mylnego, zapewniam cię. Jeden wyjątek (wtrącenie w nawiasie), miał się właśnie odnosić do kontroli wagi ciała. Przez lata byłem przekonany, że moja metoda nie nadaje się do zastosowania przy kontroli wagi ciała - lecz byłem w błędzie.
      Mogłem niewątpliwie wykorzystać swoją reputację dla łatwego zarobku. Otrzymywałem dziesiątki propozycji dotyczących wyrażenia mego poparcia dla różnorakich produktów, łącznie z preparatami odchudzającymi. Wszystkie odrzuciłem, nie dlatego, że jestem aż tak bogaty, że nie potrzebuję dodatkowych pieniędzy, lecz dlatego, że cenię sobie właśnie moją reputację i będę jej strzegł za wszelką cenę. Poza tym jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, żeby jakaś znana osoba reklamowała produkt, który nie wydawałby się podejrzany. Chciałbym tutaj również podkreślić, iż EASYWEIGH nie jest promocją żadnego cudzego pomysłu. Podobnie jak w przypadku Łatwego sposobu na rzucenie palenia, moja metoda jest całkowicie mego autorstwa i tak jak wcześniej domyślałem się, że mój sposób na rzucenie palenia będzie skuteczny, zanim jeszcze został szerzej wypróbowany i sprawdzony, tak i teraz ty bądź przekonany, że gdy tylko skończysz czytać tę książkę i zastosujesz jej zasady, EASYWEIGH sprawdzi się w twoim przypadku.
      Większość palaczy, kiedy rzucają palenie, przybiera na wadze. Natomiast ja straciłem wtedy w ciągu sześciu miesięcy ponad 10 kilogramów. Stosowałem połączenie systematycznych ćwiczeń z dietą opartą na błonniku. Zdawałem sobie sprawę, że ważnym czynnikiem jest tu siła woli i samodyscyplina. (...)

----------------------------

Klienci którzy kupili "Prosta metoda jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Allen Carr

----------------------------