Dobre Książki

Wyszukiwanie zaawansowane
Cytat
Prosta droga do zdrowia - Stefania Korżawska
Prosta droga do zdrowia Prosta droga do zdrowia

Prosta droga do zdrowia

19.32 zł

21.00 zł

Dodaj do
Artykuł chwilowo niedostępny

Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w akcji: `Cały naród pije herbatki ziołowe`. Akcja ta ma na celu przybliżenie człowieka XXI wieku do natury, a jednocześnie uświadomienie, że tylko ona może dać mu nie tylko zdrowie, urodę, ale także przekazać bezinteresowną miłość. Matka Teresa rozpaczliwie wołała: `Świat ginie z braku miłości`. Warto więc wrócić do ziół, żeby nauczyć się od nich miłości. Te misterne roślinki niczego od człowieka nie potrzebują, wystarczy im tylko słońce, krople deszczu i urokliwa ziemia polska, służą zaś człowiekowi od zawsze. Wybitny poeta ks. Jan Twardowski powiedział, że `zioła są pamiątką raju`. Nie zostały zmienione, nikt jeszcze nie śmiał zmieniać istoty tych arcydzieł natury. Ale niestety nowoczesny człowiek tak beztrosko i bez żadnego opamiętania niszczy ten biblijny raj, że kasztany w lipcu zaczynają usychać, zaś wiele ziół odchodzi z tego nieprzyjaznego im świata bezpowrotnie. Profesor Syreński w XVI wieku opisał 765 ziół leczniczych, zaś w XXI wieku pozostało ich tylko około dwustu. Nietrudno wyobrazić sobie ogromu zniszczeń, których na przestrzeni wieków dokonał człowiek w przyrodzie. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jesteśmy cząstką przyrody i bez niej nie przeżyjemy nawet jednego dnia. Warto więc przystanąć, zrobić miejsce na refleksję, a wnioski nasuną się same...` - Stefania Korżawska.

Ze wstępu
Prosta droga do zdrowiaCoraz częściej nawet ludzie wierzący mówią, że w zioła nie wierzą. Wydaje się to być sprzeczne z filozofią chrześcijańską, która zakłada, że Bóg jest twórcą całego świata, również ziół. W Piśmie Świętym zostało napisane:

„Pan stworzył z ziemi lekarstwa, A człowiek mądry nie będzie nimi gardził".

Nie przypadkowo Bóg najpierw stworzył przyrodę, a na końcu człowieka, bowiem to ona od wieków dawała mu schronienie, pożywienie, odzienie, wreszcie zdrowie w postaci leczniczych ziół, krzewów czy drzew. I od tysiącleci człowiek żył w zgodzie z przyrodą, przestrzegał jej praw, zdając sobie sprawę, że bez niej nie przeżyje nawet jednego dnia.
Wiek XX i XXI przyniósł rozwój cywilizacji, wydaje się, że myśl ludzka wszystko może i wszystko potrafi. W tym wielkim pędzie cywilizacyjnym coraz mniej miejsca jest dla samego człowieka -zapędzony, bez kontaktu z naturą, bez spokojnego snu, bez właściwego odpoczynku, bez zdrowego pożywienia pędzi byle dalej, byle szybciej, byle do przodu. A gdy sił braknie - połyka tabletkę, wierząc w jej zbawczą moc. Ona zaś likwiduje skutek, ale przyczyny nie jest w stanie wyeliminować, stąd chorzy skazani są na tabletkowe dożywocie, aż wyniszczą żołądek, wątrobę - wtedy pozostanie jeszcze operacja, później możliwy przeszczep. Przyczyna jednak nie zostaje usunięta - niewłaściwe odżywianie, nieodpowiedni tryb życia dalej niszczą organizm.
Droga do zdrowia, którą przedstawiam w książce, z pewnością dla nowoczesnego człowieka nie jest łatwa, bowiem wymaga wielu wyrzeczeń i rezygnacji z przyzwyczajeń. Trzeba jednak pamiętać,że choroba nie wzięła się znikąd. Często pracowaliśmy na nią całymi latami - niewłaściwe odżywianie, zanieczyszczona woda, nieodpowiedni styl życia, wyziębienie organizmu - wiele przyczyn składa się na ostateczny bilans naszego zdrowia.
Gdy więc choroba zacznie dokuczać, nie należy wpadać w panikę, ale uważnie przyjrzeć się własnemu organizmowi, wyeliminować błędy, które doprowadziły do braku harmonii, blokad, zanieczyszczeń czy guzków. W jakimkolwiek stanie będzie nasze ciało, zawsze można zacząć od początku, czyli zdrowego odżywiania i odpowiednich ziół, które będą kuracje wspomagały. Chory nie może pozwolić sobie na błędy, ponieważ mogą one kosztować zbyt wiele.
Książka moja pozwoli dokonać spokojnej analizy własnego ciała, razem z nią można powoli wracać do zdrowia. Droga, którą Państwa prowadzę jest prosta, przejrzysta - wszak wróciłam do polskiego, zdrowego, ciepłego odżywiania i herbatek ziołowych, które Polakom nigdy nie były obce.

Stefania Korżawska

----------------------------

Klienci którzy kupili "Prosta droga do zdrowia" kupili również:

----------------------------

Pozostałe książki autora: Stefania Korżawska

----------------------------

Polecamy